Teknikprogrammet – Kontakt

Samordnare för Teknikprogrammet: Eva Aronsson
e-post:  eva.aronsson@nybro.se, telefon 0481-455 68

Klassföreståndare:

TE 18: Ulrika Johansson,  ulrika.j.johansson@nybro.se
Christer Johansson,  christer.johansson@nybro.se.

TE19: Amila Kautto, e-post  amila.kautto@nybro.se
Christian Broselid, e-post  christian.broselid@nybro.se

NATE20:
Amila Kautto, e-post  amila.kautto@nybro.se
Sanna Sjöstrand, e-post  sanna.sjostrand@nybro.se

Relaterat: Kontaktuppgifter för: Teknikprogrammet – Kontakt

Webbredaktör: Håkan Storm | Hakan.Storm@nybro.se | Id: inlägg: 354 - kategori: 47

Teknikprogrammet - TE

  Om Teknikprogrammet

Teknikprogrammet ger dig kunskaper om och färdigheter i teknik och teknisk utveckling. Du utvecklar dina kunskaper inom områdena fysik, kemi och matematik – med fokus på tekniska processer.

  Rasmus om TE: "En bra grund att stå på"

Teknikprogrammet är ett högskoleförberedande program för dig som är intresserad av kreativa tekniska lösningar, webbutveckling och IT-frågor. Programmet passar dig [...]

  Teknikprogrammet - Kontakt

Samordnare för Teknikprogrammet: Eva Aronsson e-post: eva.aronsson@nybro.se, telefon 0481-455 68 Klassföreståndare: TE 18: Ulrika Johansson, ulrika.j.johansson@nybro.se Christer Johansson, christer.johansson@nybro.se. TE19: [...]