Teknikprogrammet – Kontakt

Samordnare för Teknikprogrammet: Eva Aronsson
e-post:  eva.aronsson@nybro.se, telefon 0481-455 68

Klassföreståndare:

TE21
Lars Bergkvist,  Lars.Bergkvist@nybro.se
Eva Aronsson,  Eva.Aronsson@nybro.se
Ulrika Johansson,  Ulrika.j.Johansson@nybro.se

TE20
Christer Johansson,  Christer.Johansson@nybro.se
Sanna Sjöstrand,  Sanna.Sjostrand@nybro.se

TE19: Charlotte Hjalmarsson,  charlotte.hjalmarsson@nybro.se
Christian Broselid,  christian.broselid@nybro.se

Relaterat: Kontaktuppgifter för: Teknikprogrammet – Kontakt

Webbredaktör: Håkan Storm | Hakan.Storm@nybro.se | Id: inlägg: 354 - kategori: 47

Teknikprogrammet - TE

  Om Teknikprogrammet

Teknikprogrammet ger dig kunskaper om och färdigheter i teknik och teknisk utveckling. Du utvecklar dina kunskaper inom områdena fysik, kemi och matematik – med fokus på tekniska processer.

  Ida: "Alltid varit väldigt kreativ"

Teknikprogrammet är ett högskoleförberande program som utvecklar dina kunskaper och färdigheter i teknik och teknisk utveckling. Kreativa Ida Lindqvist, TE20, [...]

  Rasmus om TE: "En bra grund att stå på"

Teknikprogrammet är ett högskoleförberedande program för dig som är intresserad av kreativa tekniska lösningar, webbutveckling och IT-frågor. Programmet passar dig [...]

  Teknikprogrammet - Kontakt

Samordnare för Teknikprogrammet: Eva Aronsson e-post: eva.aronsson@nybro.se, telefon 0481-455 68 Klassföreståndare: TE21 Lars Bergkvist, Lars.Bergkvist@nybro.se Eva Aronsson, Eva.Aronsson@nybro.se Ulrika Johansson, [...]