Naturvetenskapsprogrammet – kontakt

Samordnare: Eva Aronsson e-post:  eva.aronsson@nybro.se,
telefon 0481-455 68

Mentorer:

NA18:
Lars Bergkvist, e-post  lars.bergkvist@nybro.se
Eva Aronsson, epost  eva.aronsson@nybro.se

NA19:
Charlotte Hjalmarsson, e-post  charlotte.hjalmarsson@nybro.se
Christian Broselid, e-post  christian.broselid@nybro.se

NATE20:
Amila Kautto, e-post  amila.kautto@nybro.se
Sanna Sjöstrand, e-post  sanna.sjostrand@nybro.se

Relaterat: Kontaktuppgifter för: Naturvetenskapsprogrammet – kontakt

Webbredaktör: Håkan Storm | Hakan.Storm@nybro.se | Id: inlägg: 319 - kategori: 45

Naturvetenskapsprogrammet - NA

  Om naturvetenskapsprogrammet

Detta är ett program för dig som vill ha en bred allmänbildning med tonvikt på kemi, biologi, fysik och matematik. Programmet ger dig också kunskaper inom moderna språk och historia. Du kan söka till många olika utbildningar efter gymnasiet.

  Alice och Marsel: "Enkelt val"

Siktar du på framtida studier inom naturvetenskap? Drömmer om att arbeta som exempelvis läkare, biolog, kemist eller ingenjör? Då kan [...]

  Naturvetenskapsprogrammet - kontakt

Samordnare: Eva Aronsson e-post: eva.aronsson@nybro.se, telefon 0481-455 68 Mentorer: NA18: Lars Bergkvist, e-post lars.bergkvist@nybro.se Eva Aronsson, epost eva.aronsson@nybro.se NA19: Charlotte [...]