Naturvetenskapsprogrammet – kontakt

Samordnare: Eva Aronsson e-post:  eva.aronsson@nybro.se,
telefon 0481-455 68

Mentorer:

NA21
Lars Bergkvist,  Lars.Bergkvist@nybro.se
Eva Aronsson,  Eva.Aronsson@nybro.se
Ulrika Johansson,  Ulrika.j.Johansson@nybro.se

NA20
Christer Johansson,  Christer.Johansson@nybro.se
Sanna Sjöstrand,  Sanna.Sjostrand@nybro.se

NA19
Christian Broselid,  Christian.Broselid@nybro.se
Charlotte Hjalmarsson,  Charlotte.Hjalmarsson@nybro.se

Relaterat: Kontaktuppgifter för: Naturvetenskapsprogrammet – kontakt

Webbredaktör: Håkan Storm | Hakan.Storm@nybro.se | Id: inlägg: 319 - kategori: 45

Naturvetenskapsprogrammet - NA

  Om naturvetenskapsprogrammet

Detta är ett program för dig som vill ha en bred allmänbildning med tonvikt på kemi, biologi, fysik och matematik. Programmet ger dig också kunskaper inom moderna språk och historia. Du kan söka till många olika utbildningar efter gymnasiet.

  Alice och Marsel: "Enkelt val"

Siktar du på framtida studier inom naturvetenskap? Drömmer om att arbeta som exempelvis läkare, biolog, kemist eller ingenjör? Då kan [...]

  Naturvetenskapsprogrammet - kontakt

Samordnare: Eva Aronsson e-post: eva.aronsson@nybro.se, telefon 0481-455 68 Mentorer: NA21 Lars Bergkvist, Lars.Bergkvist@nybro.se Eva Aronsson, Eva.Aronsson@nybro.se Ulrika Johansson, Ulrika.j.Johansson@nybro.se NA20 [...]